VÝSTAVA TUTANCHAMON

Ve čtvrtek 22. září 2022 se žáci šesté, sedmé a osmé třídy zúčastnili výstavy věnované stému výročí objevení hrobky egyptského faraona Tutanchamona. Pro šestou třídu byla výstava aktuální i tím, že se tato téma vyučuje v rámci dějepisu, sedmáci si zase učivo starověkého Egypta zopakovali z minulého roku. Na výstavě měli žáci možnost vidět jednotlivé místnosti a artefakty tak, jak je před sto lety nalezl objevitel hrobky archeolog Howard Carter a zažít podobnou atmosféru.

Tutanchamon

Jeho hrobka a poklady

Hned po příchodu na výstaviště jsme věděli, že se nám tu bude líbit. Když jsme vešli dovnitř, uviděli jsme na zdi obrovská dlouhá plátna, která měla ukázat, jaké malby a písma lidé ve starověku používali. Zhlédli jsme video o tom, jak vědci vše objevili, sošky, šperky ve tvaru různých zvířat, zlaté boty, hrobku, vozy, židle atd. Dostali jsme také  audioprůvodce, na kterém jsme si zadali číslo a slyšeli, co se stalo a proč se to tak stalo. Na konci výstavy byla místnost, kde se prodávala trička, náramky. Byla tu také virtuální realita, která byla hodně zajímavá a zároveň vtipná.

Laura Vadinová

Fotogalerie ke stažení zde