Ve dnech 5. a 6. 2019 proběhla v Moravském Žižkově jako každý rok Tříkrálová sbírka, kterou provedli žáci 9. a 8. ročníku naší základní školy.

Rozdělili jsme se do čtyř skupin a každá si vybrala ulice, kde bude vybírat. Začali jsme v sobotu ve 14.00 a prošli část ulic. V neděli na Tři krále jsme pak ve sbírce pokračovali. Ve většině domů nám otevřeli a do pokladničky dávali štědré příspěvky a někde jsme dostali i sladkou odměnu. I když byla velká zima, tak jsme si to užili. Některé skupiny vydržely vybírat až do 19.00.

Vybrali jsme 35.997 Kč, což je v naší obci rekordní částka v celé historii sbírky. Letos se jí zúčastnili deváťáci Ondřej Bartoš, Vanesa Flachsová, František Michalica, Lukáš Moudrý, Julie Očenášková, Matěj Osička, David Střelský, Samuel Tetur, Patrik Zugar a osmáci Marie Konečná, Lucie Frisová, Tadeáš Tomšej, Vít Straka a Martin Rybar.

Doufáme, že sbírka bude stejně úspěšná i příští rok.

Napsala Julie Očenášková