Dne 1. 3. 2017 jsme uspořádali v rámci dějepisu a akce Třída pro třídu výlet do Brna a navštívili jsme muzeum zabývající se pravěkem. Bylo postaveno roku 1962. Toto muzeum se nazývá Antrophos, najdeme jej v Pisárkách.

Byli jsme na výstavě obrazů Zdeňka Buriana, prohlídce s průvodcem a výstavě s tématikou neandertálci.

Výstava Neandrtálců měla šest částí, které je popisovaly od chování až po schopnosti a spoustu jiných zajímavých informací i faktů o nich.

Na prohlídce byl jako jeden z nejzajímavějších a největších objektů imitace mamuta v reálné velikosti a i jeho kostra. Také zde byly samozřejmě i jiné velice zajímavé věci. Jako např.: výstava imitací spousty sošek Venuší nebo také kostra austrolophiteca, které bylo nalezeno a vystaveno něco kolem 40%.

Celá akce byla velmi naučná a zajímavá a velmi mě bavila.

M. Osička

knizka ŽÁKOVSKÁ KNÍŽKA