ZOO Lešná

Ve čtvrtek 24. června se žáci 1., 3. a 5. ročníku vydali na školní výlet do ZOO Lešná. Již dopředu bylo velkým lákadlem nově narozené slůně. Po vystání fronty jsme jej zahlédli ve venkovním výběhu. Kromě spousty dalších zvířat byli pro děti zážitkem rejnoci, které si mohly v bazénu jak nakrmit tak také pohladit. Součástí zoo je také lanové centrum, kde se děti náležitě vyřádily. Nezapomněly také utratit své kapesné za různé dobroty a hlavně suvenýry. Počasí nám také přálo, takže ač trošku horkem znaveni byly děti s výletem velmi spokojeny.

 

Výlet 2. a 4. třídy se uskutečnil dne 24. 6. 2021 do historicky, kulturně i přírodopisně zajímavých lokalit Mikulova a Lednice. Náš výlet byl tedy zaměřen na poznávání a turistiku. Hned po příjezdu do Mikulova jsme se vydali po naučné stezce a křížové cestě vzhůru na Svatý kopeček, který nás odměnil nádherným výhledem na celé město i do Rakouska. Po svačině a odpočinku jsme sešli jinou cestou do města a prohlédli si centrum, zámek , navštívili zámeckou zahradu a zakoupili i suvenýry. Po obědě a zmrzlinovém osvěžení jsme pokračovali autobusem do Lednice, kde jsme obdivovali krásný zámek a park , zámeckou zahradu s ornamentální květinovou výzdobou , skleník a také výhled na Minaret. Výlet se nám vydařil a líbil. Přestože bylo počasí velmi horké a dusné, odnesli jsme si krásné zážitky.

 

Výlet do Brna

Ráno jsme nastoupili do autobusu a dojeli do Podivína, kde jsme přestoupili na vlak. Pak jsme jeli hromadnou dopravou až k Brunu. Tam jsme se nasvačili a vběhli na atrakce např. bludiště, klouzačky, trampolíny a prolézačky. Moc se nám to tam líbilo, až tak moc, že jsme nechtěli ani odejít. Dál jsme šli přes centrum k atomovému krytu, kde to bylo zajímavé. Nakonec jsme skončili v KFC, tam si odpočinuli a najedli se. Po pozdním obědě jsme opět vyrazili na cestu zpět vlakem a autobusem až do Moravského Žižkova. Vystoupili jsme z autobusu a šli domů.

(Eliška Frisová, Veronika Cilečková, Nikola Králová – 6. ročník)

  1. ročník

Začali jsme nástupem na autobus z Moravského Žižkova do Břeclavi. Na nástupišti v Břeclavi jsme čekali na zpožděný autobus, který kvůli událostem z předchozího dne (tornádu na Hodonínsku a Břeclavsku) přijel až za hodinu. Potom jsme konečně vyjeli do Pavlova. Přijeli jsme na parkoviště kousek od Pálavy a vyrazili na Děvičky. Bylo hezké počasí, ale nebylo úmorné vedro jako v minulých dnech. Prohlédli jsme si zříceninu hradu, který se má opravovat, udělali hodně fotek a pak se naše třída nasvačila. Z Děviček i dalších míst byly krásné výhledy na Nové Mlýny a okolí. Poté jsme přešli k vysílači, kde jsme měli výhled na Dukovany a Brno, ale celkově výhledy na okolí byly úžasné. Dozvěděli jsme se informace o stepích, rostlinách a zvířatech, kteří na Pálavě žijí. Pěšky jsme pokračovali do Klentnice a tam čekali na autobus, který nás odvezl do Mikulova. Tam byl rozchod a měli jsme možnost si prohlédnout část Mikulova. Potom jsme se sešli a jeli do Pavlovic a domů do Žižkova. Jsme rádi, že jsme mohli být vzorem a raději jeli na turistický výlet a ne do centra měst.

8. ročník – Brno

Ve čtvrtek 24. června jsme s naší osmou třídou byli na výletě v Brně. Byli jsme v zábavním parku Bongo, kde jsme se pořádné vyřádili. Po veliké zábavě jsme ale bohužel museli odejít. Zábava ale neskončila, protože jako další bod programu byla návštěva atomového krytu pod Špilbergem, kde to bylo velice zajímavé a poučné. Na závěr výletu jsme si prohlédli město, nakoupili suvenýry a vybrali se zpátky domů cestou vlakem.

9. ročník

V dnech 21. a 22. června jsme se vydali na dvoudenní výlet do Zlína. V plánu toho bylo opravdu hodně. Ve filmových ateliérech jsme si mohli vyzkoušet, jak se tvoří animovaný film, a jako památku si odnesli krátkou animaci. Odpočinková chvilka v centru Zlína byla vítána, vzhledem k horkému počasí. Večer jsme vyrazili na hvězdárnu, bohužel obloha se zatáhla, takže noční pozorování oblohy nebylo možné, ale i tak jsme měli zajímavou besedu o vesmíru. Druhý den výletu jsme strávili v zoologické zahradě Lešná, kde bylo nepřeberné množství exotických a zajímavých zvířat. Výlet jsme si užili a krásně završili naši devítiletou pouť touto školou.

 

Fotky z výletu ke stažení zde

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

knizka ŽÁKOVSKÁ KNÍŽKA