Ve středu 3. 1. 2024 začal třídenní lyžařský kurz v Němčičkách pro žáky 1. stupně. I když počasí vypadá spíš jarně a nepočítali jsme, že by byl sníh, tak na sjezdovce to vypadá místy, že je stále zima a “ bělá“ se to tam:)

Lyžařský výcvikový kurz v Němčičkách

Po roční odmlce jsme se ve dnech 3. – 5. ledna zúčastnili lyžařského výcvikového kurzu v Němčičkách. Celkem se na kurz přihlásilo 41 dětí z prvního stupně. Poprvé jsme řešili organizační záležitosti odpoledního kurzu, který nám začínal v 12:30 a končil v 15:30. Po třech vyučovacích hodinách jsme se každý den posilnili obědem a vyrazili autobusem do Němčiček. Očekávali jsme, že budeme lyžovat na umělém povrchu, ale k našemu milému překvapení nás v teplotách kolem deseti stupňů nad nulou čekal místy bílý svah. První den po vyzvednutí výzbroje z půjčovny byli žáci rozděleni do několika družstev a většina strávila celé tři vyučovací hodiny na pásu pro začátečníky. Další den už mnoho z nich zlepšovali své naučené dovednosti na hlavním svahu a zdokonalovali se v jízdě na lyžích. Poslední den už všichni jezdili na vleku, a kromě jednoho družstva se také podívali na začátek sjezdovky na kopci, který si na závěr sjeli až dolů k závěrečnému společnému fotografování.

Fotogalerie ke stažení zde