Dne 9. 5. 2019 proběhla ve škole beseda o drogách. Přišli do třídy tři muži a jeden z nich byl před 11 lety závislý na pervitinu. Vyprávěl nám o jeho životě, jaký byl těžký a jak bojoval s drogami. Mámu a tátu ztratil jako dítě a tak jeho jediný vzor byl bratr závislý na drogách a nezávislá sestra. Rozhodl se jít ve stopách svého bratra a tak spolu vařili. Bez drog nemohl žít, šel i do vězení, ale stále byl závislý. Snažil se zbavit závislosti, a proto šel do terapeutické komunity. Bylo to těžké, ale povedlo se, nyní už po pervitinu ani nesáhne. Příběh nás dovedl k zamyšlení, jak jsou drogy špatné a nebezpečné.

Samuel Tetur, 9. ročník

Ve čtvrtek 9. 5. 2019 se pro žáky 8. a 9. ročníku konala přednáška o drogách. Přijeli tři pánové, Jeden z nich byl 11 let závislý na pervitinu, pán z terapeutické komunity Grunt Březnice a pán z obecně prospěšné společnosti Světýlko, která besedy organizuje. Člověk, který byl kdysi závislý, nám vyprávěl svůj příběh. Na drogách byl 11 let a rozhodl se léčit. Už 11 let drogy neužívá. Má desetiletého syna. Byla o něm napsaná i kniha. Beseda se nám líbila.

Martin Rybar, Lucie Frisová, Marie Konečná.

knizka ŽÁKOVSKÁ KNÍŽKA