Animace cizího jazyka – NJ

Dne 26. 1. 2021 se uskutečnily v rámci druhého cizího jazyka animace, jejichž cílem bylo propagovat výuku němčiny. Takto je popsali účastníci z jednotlivých ročníků:

Na začátku se nám představila česká lektorka Martina a její kamarád Florian, který je Němec. Vyprávěl nám o sobě, celé vyprávění bylo v německém jazyce a pak se nás zeptal, co jsme rozuměli. Martina si pro nás připravila různé aktivity, nejvíce o barvách. Všichni jsme se aktivně zapojili. Potom jsme měli během dvou minut najít a přinést co nejvíce věcí v barvě, kterou nám zadala a pokud možno si je obléci. Byla to velká legrace. Nakonec jsme si povídali o tom, jak můžeme němčinu využít v našem životě, např. ke studiu, domluvit se na dovolené, pracovat v německy mluvících zemích. Tato hodina se mi opravdu moc líbila.

Barbora Kadlecová, 7. r.

Na on  – line hodině němčiny nás navštívil rodilý mluvčí, pochází z Bavorska a žije v Praze. Pracoval se svojí českou kolegyní, která celou hodinu vedla. Nejprve se oba představili a mluvili o sobě. Výuka byla plná zábavných aktivit, do kterých se zapojili jen někteří. Začalo to hrou hledání předmětů na dané písmeno. Dále hrou, kde jsme měli za úkol přiřadit věci na kartičkách k určitému státu. Byla to rozhodně zajímavá zkušenost, ale kdybych to shrnul, tak jsem se nic nového nenaučil, což mě celkem mrzí.

Martin Veverka, 8. r.

V úterý 26. 1. se uskutečnila v rámci on –  line hodiny NJ jazyková animace. V hodině jsme se zábavnou formou učili německý jazyk. Taky jsme vedli rozhovory s animátory o našich oblíbených věcech. Dozvěděli jsme se zajímavé informace o Německu, Rakousku a Švýcarsku. Např. typické znaky těchto zemí (sýry ve Švýcarsku, Wolfgang Amadeus Mozart – Rakousko, nebo bratři Grimmové – Německo). Všem se hodina moc líbila.

Kristýna Lašková, 9. r.

Fotogalerie ke stažení zde

knizka ŽÁKOVSKÁ KNÍŽKA