Náš žižkovský senát vznikl v září 2013/2014 s novým vedením školy, které má jako jeden z cílů umožnit žákům společně se podílet na práci školy, pomoci organizovat různé mimoškolní akce stmelující školu jako celek tím, že žáci budou bráni jako partneři, budou posilovat prvky demokratického vedení, spolupráce a jejich zodpovědnosti za sebe i za svou třídu.

V první třídnické hodině si každá třída zvolila tajnou volbou většinou hlasů své dva zástupce do žákovského senátu. Musím říci, že všichni vybírali zodpovědně a že se vyslanci každé třídy stali šikovní žáci, někteří průbojnější a výřeční, což se týká především zástupců 9. a 8. ročníku. Naproti tomu mladší jsou zase velmi svědomití a poctiví, takže se v dalších letech od svých starších spolužáků mnohému naučí.

Senát se schází vždy poslední čtvrtek v měsíci pod mým vedením. Členové vypracovali stanovy a navrhli seznam akcí, které by se mohly letos uskutečnit, tyto předložili vedení školy ke schválení.

Mgr. Iva Sovová