Zápis budoucích prvňáčků proběhl v pondělí 10. února 2014. Tentokrát v duchu pohádky O pejskovi a kočičce. Po delší době byla doslova plná třída – do školy přišlo se svými rodiči 26 dětí.

Po zahájení předvedli žáci 1. stupně krátký program. Děti se potom rozešly do čtyř tříd, kde zábavnou formou postupně plnily různé úkoly, získávaly papírové svíčky na pohádkový dort a sladké odměny. Na závěr této části zapíchaly své získané svíčky do dvou polystyrenových dortů.

Společně si pak děti s pomocí učitelů a starších žáků vyrobily masku pejska nebo kočičky. Na cestu domů se posilnily kouskem opravdového dortu a limonádou. Odnášely si také několik pěkných dárků vyrobených žáky naší školy.

Doufáme, že se dětem pondělní odpoledne ve škole líbilo a budeme se na ně těšit v září, kdy se stanou opravdovými školáky.

Mgr. Renata Rebendová

knizka ŽÁKOVSKÁ KNÍŽKA