Školní výlet 6. ročník

Tip na školní výlet vzešel z řad rodičů na poslední třídní schůzce, kteří výstavu o kosmonautice na výstavišti v Brně již viděli. Na třídnické hodině jsme si prohlédli recenze a rozhodli se, že pojedeme. Do plánu jsme ještě přidali návštěvu trampolínového centra. S naším nápadem jsme oslovili i osmáky, ti se rozhodli pro jinou akci. Našli jsme si spoje, kontakty a řekli naše volné termíny. Nakonec mohl jet i Mirek, který v té době měl být už na dovolené. Vyrazili jsme v pondělí 17.6.2024 hodně před osmou, abychom si výlet užili. Jeli všichni žáci, naše třídní učitelka a asistentka z 8. ročníku paní Chalupová. Na brněnském výstavišti jsme strávili asi tři hodiny. Výstava NASA s názvem Space mission byla velice zajímavá. Byla věnovaná dobývání vesmíru. Na mnoha panelech bylo spousta informací, ale lepší byly makety nebo originály amerických a sovětských exponátů, ale nejlepší bylo zkusit si virtuální realitu v různých modelech. Potom jsme přejeli do Jump parku na Vídeňské, a tam jsme si to užili ještě víc. Někteří trénovali střelbu na koš odskokem z trampolíny, vyzkoušeli překážkovou dráhu, boj na úzké kladině nebo salta. Děvčata hrála vybíjenou s cizím týmem. I to dusno a horko jsme přežili a v závěru jsme dočerpali energii v rychlém občerstvení. Víte, co bylo nejvtipnější? Někdo několikrát letěl letadlem, ale poprvé jel vlakem, anebo neletěl letadlem, ale vlakem jel také poprvé v životě.

Fotogalerie ke stažení zde

knizka ŽÁKOVSKÁ KNÍŽKA