Dne 24. června 2016 jsme my – 7. třída vyrazili s paní učitelkou Kosovou a Osičkovou na výlet. Brzy ráno jsme vyjeli z Moravského Žižkova do Břeclavi. V Břeclavi jsme nastoupili do vlaku a s přestupem v Přerově jsme dorazili do Lipníka nad Bečvou. V Lipníku nad Bečvou jsme si prohlédli zámecký park a střešní zahradu. Viděli jsme řeku Bečvu, lesem a cyklostezkou jsme se dostali do Týna nad Bečvou. V tomto místě jsme si prohlédli muzeum Bedřicha Smetany, kde žil. Potom jsme pokračovali do lanového centra blízko hradu. Cesta byla do kopce, pro některé náročnější, protože bylo horko. Tam jsme si vždycky mohli vybrat z několika cest, bylo to bludiště. Rozloučili jsme se a šli na hrad Helfštýn, zase do kopce. Prošli jsme si dvě nádvoří, hladomornu, kuchyň, sklep a různá díla uměleckých kovářů. Z hradu jsme se dostali zase zpátky do Lipníka nad Bečvou. Objednali jsme si tam pizzu a chvíli poseděli. Přesunuli jsme se na nádraží a vyrazili k domovu. Všem se nám výlet moc líbil. 🙂

Veronika Krejčí

Fotogalerii naleznete zde.

knizka ŽÁKOVSKÁ KNÍŽKA