V úterý 25. 3. 2014 se žáci 1. ročníku zúčastnili projektu Veselé zoubky. Prohlédli si pohádku o Hurvínkovi a jeho trápení se zoubky. Pak pracovali na interaktivní tabuli. Seznámili se s podobou dětského chrupu – zjistili, kolik mají zubů, jak jejich zub vypadá zvenčí i zevnitř, co způsobuje zubní kaz a jak o zuby nejlépe pečovat. Na závěr dostali dárkové balíčky s pomůckami na čištění zubů. Další den si pak svoje vědomosti o zubech zopakovali a vyplnili pracovní listy.

Žáky velmi bavila práce s interaktivním programem, doplňovali, spojovali různé úkoly. Zasmáli se vtipnému kvízu, který jim pomohla přečíst jejich učitelka. Velkou radost měli z balíčků, které dostali na závěr – byl v něm kartáček, pasta, žvýkačka, přesýpací hodiny, žvýkačky.

Mgr. D. Řehánková

Fotogalerii naleznete zde.

knizka ŽÁKOVSKÁ KNÍŽKA