Již druhý rok se žáci 1. ročníku zapojili do preventivního programu „Veselé zoubky“. Prostřednictvím programu na interaktivní tabuli a společným povídáním se děti dověděly, jak zoubky fungují, jaké zoubky máme a co je to mléčný chrup. Nejdůležitější byly informace, jak o zoubky správně pečovat – jak si je čistit, jak často navštěvovat zubního lékaře, jaký má být správný kartáček a co se stane, když se o zoubky nebudou správně starat (zubní kaz). Každý žák dostal taštičku, která obsahovala  zubní kartáček, zubní pastu, přesýpací hodiny (určí čas, jak dlouho si zoubky čistit), žvýkačky a brožuru pro rodiče. Dětem se program líbil, se zaujetím a správně řešily nakonec kontrolní test na interaktivní tabuli.

Žáky velmi bavila práce s interaktivním programem, doplňovali, spojovali různé úkoly. Zasmáli se vtipnému kvízu, který jim pomohla přečíst jejich učitelka. Velkou radost měli z balíčků, které dostali na závěr – byl v něm kartáček, pasta, žvýkačka, přesýpací hodiny, žvýkačky.

Mgr. Renata Rebendová

knizka ŽÁKOVSKÁ KNÍŽKA