Uspěli jsme v okresním a krajském kole Jazykového Woca Bee šampionátu!

Naše sedmá třída se zapojila do pátého ročníku soutěže pro školy s názvem Jazykový WocaBee šampionát. Soutěží se online v aplikaci na učení slovíček s názvem WocaBee. Vloni se podařilo letošním osmákům získat třetí místo v okresním kole.

Letos jsme se my v rámci okresu Břeclav umístili na vynikajícím 1. místě a postoupili jsme do krajského kola. Tam jsme byli druzí. V okresním kole soutěžilo 227 škol z celé republiky. Ve dnech 21.11.- 23.11.2023 proběhne celostátní kola soutěže, ve kterém vítězové získají další ceny a příspěvek na modernizaci škol v hodnotě 150 000 Kč. Soutěž vyvrcholí mezinárodním finále, ve kterém se utkají ty nejlepší třídy z 8 zemí. Žáci se v aplikaci učí novou slovní zásobu včetně výslovnosti moderním a efektivním způsobem. V soutěži se hodnotí píle žáků v učení cizích jazyků, měřená počtem bodů získaných za procvičování slovíček. Čím více žáci procvičují, tím více bodů (za správné odpovědi) získají a více se i naučí. Každý žák naší třídy získal během okresního kola denně v průměru 1979 WocaPoints bodů, což činí přibližně 1319 správných odpovědí za den. Jen podotýkáme, že to bylo v době podzimních prázdnin. V krajském kole jsme měli 3150 bodů na žáka, výrazně jsme se zlepšili v době, kdy už jsme chodili do školy, měli tedy školní povinnosti a svoje aktivity. Je to výsledek nás všech, pracovali jsme jako team, ale samozřejmě i u nás byli velcí tahouni. Pochvalu zaslouží ale všichni. A budeme se snažit dál o co nejlepší výsledek.

Fotogalerie zde

knizka ŽÁKOVSKÁ KNÍŽKA