O víkendu 6. a 7. ledna 2024 jsme my, žáci 9. třídy společně s paní učitelkou Sovovou, zorganizovali akci Tříkrálová sbírka v Moravském Žižkově. Zúčastnilo se jí 14 deváťáků. Sbírka je jako každoročně konána pod záštitou Oblastní charity Břeclav. Letos nás hodně prověřilo počasí, protože v sobotu pršelo a v neděli mrzlo a foukal silný vítr, ale nakonec jsme vše zvládli a celý Žižkov prochodili.  Lidé byli moc hodní a krom dárků, nás zvali i na čaj a cukroví. Taky nám občas dali s sebou nějakou tu sladkost. Za krásné finanční příspěvky jim patří náš velký dík. I přes počasí a různé další komplikace jsme si to všichni moc užili a bylo skvělé aspoň tímto pomoci dobré věci. Po týdnu, co ještě byla kasička v naší prodejně COOP, přijeli zaměstnanci charity a společně s nimi jsme počítali i někteří z nás. Výsledek je skvělý a to 54. 491 Kč, společně s charitou nás při počítání navštívila Česká televize, která vše živě vysílala v regionálním večerníku ČT 1. Byla to skvělá zkušenost pro všechny zúčastněné. Akce byla určitě povedená a všem dárcům moc děkujeme, protože pomohli dobré věci.

 

Fotogalerie ke stažení zde

 

knizka ŽÁKOVSKÁ KNÍŽKA