V lednu se konala ve většině měst a vesnic Tříkrálová sbírka, dlouhodobý projekt Charity České republiky, který v sobě odkazuje na biblickou tradici, kdy mudrcové z Východu vykonali pouť k právě narozenému králi – Dítěti Ježíši v Betlémě, a je spojen s prosbou přispět na pomoc potřebným. Naše vesnice nebyla vyjímkou.

Vybraná částka byla 39 203 Kč, byla vyšší než v r. 2019, kdy jsme koledovali naposledy.

Letos mohli žáci 9. a 8. ročníku na rozdíl od loňska chodit dům od domu. A koledníků bylo letos rekordně mnoho: Jakub Bůšek, David Čupr, Kristýna Hájková, Tomáš Imrich, Tereza Juráňová, Ema Kachyňová, Jakub Kapina, Kateřina Konečná, Šimon Konečný, Sára Osičková, Natálie Procházková, Viktor Toušek, Martin Veverka, Pavel Bartoš, Eva Garšicová, Adéla Hanzlíková, Klára a Lada Hromkovy, Martin Moudrý, Adam Polák, Adam Střelský, Filip Šťastný a Elen Tomanová.

Děkujeme všem dárcům a koledníkům, bez obou by tak krásné vybrané částky nemohlo být dosaženo.

Fotogalerie ke stažení zde

knizka ŽÁKOVSKÁ KNÍŽKA