Ve středu 29. 5. 2019 jsme si s panem Petrem Hermanem, bývalým reprezentantem a současným trenérem cyklistického oddílu Sportcomplex Břeclav, připravili odpoledne zaměřené na jízdní kolo a cyklistiku. Děti se dozvěděly zajímavosti ze světa cyklistiky – vývojové novinky, vybavení cyklisty i kola, jak probíhá trénink budoucích vrcholových sportovců… Děti si prohlédly závodní kola a závodnice Beáta Hermanová dětem předvedla jízdu na tréninkových válcích. Děti si zasoutěžily a otestovali svou výdrž na písničku „Šlapací kolo“. Naučili jsme se písničku „Zlobidla“ o bezpečnosti nejen při sportu. Poté děti kreslily tuší na balicí papír „cyklistický závod“.

Cílem projektového dne bylo přilákat děti ke sportování. Ukázat, že kolo je nejen „zdravý“ dopravní prostředek, ale že s kolem se dá vyhrávat a poznat celý svět.

Fotografii naleznete zde.