Setkání prvokomunikantů s panem biskupem

Ve čtvrtek 6. října 2022 se děti, které v červnu přistoupily k 1. svatému přijímání, zúčastnily diecézního setkání dětí s panem biskupem. Motto letošního setkání bylo „Neboj se, jen věř.“ Celkem se akce zúčastnilo 600 dětí z celé brněnské diecéze.  Za Moravský Žižkov jich jelo 6 plus 3 dospělí jako doprovod.  Na začátku setkání v Brně na Petrově byla registrace, v katedrále už probíhal předprogram (zpěv, modlitba, informace). Následovala mše svatá s otcem biskupem Pavlem Konzbulem.  Po mši nám byli představeni světci, kteří měli pro děti připraven program na jednotlivých stanovištích.  Všechna připravená stanoviště se nedala stihnout. Naše děti se setkaly v diecézním muzeu s Pannou Marií, v zákristii s panem biskupem, v katedrále se svatým Pavlem. Vyšly na věž katedrály, kde je přivítal ctihodný Martin Středa.  Upekly hostie se svatou Ludmilou a schovaly se pod plášť svatého Václava. Na závěr byl ještě krátký program v katedrále: adorace a požehnání.

Na rozloučenou dostaly děti malý dárek. Cílem akce bylo, aby byly děti povzbuzeny na cestě víry a upevnily přátelství s Pánem Ježíšem. Doufejme, že cíl byl splněn a přinese další duchovní plody v životě dětí.

Jolana Koňaříková, katechetka

Fotogalerie ke stažení zde