Senátoři a senátorky všech tříd s výjimkou první a druhé si připravili a uskutečnili ve svých třídách anketu, co by žáci zlepšili v naší obci a co se jim nelíbí na jejím vzhledu. Tyto otázky potom přednesli za jednotlivé třídy panu starostovi, který na každou z nich konkrétně a trpělivě odpovídal. Slíbil, že s jejich podněty a připomínkami seznámí zastupitelstvo Moravského Žižkova, proto jsme mu jejich znění poslali i písemně. V pětadvacetiminutové besedě žáci ukázali, že si svého bydliště všímají a mají zájem zde mnohé zlepšit.

Položené dotazy a připomínky:

III. třída

Je možno pořídit popelnice na olej do jednotlivých ulic?

Majitelé psů by si je měli hlídat tak, aby některá zvířata neběhala volně po obci.

Atrakce pro děti- např. lanovka

Větší výběr filmů pro děti a jejich promítání v dřívějším času a delší době

IV. třída

Návrh na opravení zastávky na hlavní křižovatce

V. třída

Udělat novou silnici v ulici u školky a opravit malé hřiště

VI. třída

Podporuje opravu malého hřiště a chtěla by vybudovat rampy a horolezeckou stěnu

VII. třída

Pořídit hodiny někde v blízkosti autobusové zastávky

Souhlasí se zlepšením komunikací u školky a na Járku, kde je nevyhovující prašná cesta. Také žádají opravu malého hřiště a chodníků na Břeclavské ulici.

VIII. třída

Prostranství naproti pošty nějak esteticky upravit

Znovu návrh na vybudování spojnice Járku a ulice Za Školkou.

IX. třída

Opravení laviček u lípy

Podporu obce při zřízení posilovny se zrcadly, myslí si, že by byla využívaná i ostatními občany

Odkoupit pozemek p. Cabaly

Připomínka p. uč. Bartošíkové, že někteří žáci sedávají ne lavicích na posezení u hl. křižovatky, ale na stole, tak je ničeno zařízení obce.

Návrh p. uč. Mácsaie na vybudování miniatletického vybavení v prostoru velkého hřiště (doskočiště, vrh koulí), návrh na realizaci již předložil v minulosti.

Návrh p. uč. Sovové na vysazení stromů a keřů kolem hlavní silnice, které by podtrhovaly charakter vesnice

Zapsala Iva Sovová