Dne 4. 4. 2016 se uskutečnila pro žáky 5.- 9.třídy přednáška o první pomoci se záchranáři. Na začátku se představili a řekli o čem se budeme bavit. Do školy za námi přišla Veronika Čechová, Josef Zapletal a Jiří Maděřič. Seznámili nás s postupem, co přesně dělat, když uvidíme někoho zraněného nebo v bezvědomí. Zajímavá byla informace, že v některých nákupních centrech či budovách jsou umístěny defibrilátory, které nám pomůžou při první pomoci. Součástí je počítač, který nás přesně navede, co dělat. Na figurínách nám ukázali, jak má přesně první pomoc vypadat. Na konci nám vše zopakovali a mohli jsme si vyzkoušet masáž srdce. Jejich návštěva byla pro nás všechny velmi užitečná a myslíme si, že informace, které jsme se dozvěděli, mohou být užitečné i Vám, proto bychom se o ně chtěli podělit.

Veronika Krejčí