Projekt 100 let republiky začal pro žáky 2. stupně již v červnu 2018, kdy žáci osmé a deváté třídy navštívili velkou souhrnnou výstavu Re:publika v Brně. Přípravy na oslavu výročí začaly již v září a vyvrcholily projektovým vyučováním dne 26. 10. 2018. Žáci nejprve zhlédli dokumenty týkající se významných milníků v dějinách ČSR a ČR. Poté se přesunuli k pomníku T. G. Masaryka v Moravském Žižkově, kde proběhla vzpomínková akce. Následovalo vysazení Lípy svobody a happening – vytvoření státní vlajky. Projektový den pokračoval soutěží s názvem „ Okamžiky republiky“ . Měla u žáků velký ohlas a byla důkazem, že si zapamatovali ve velké míře významné události spojené s tímto výročím. Projekt bude pokračovat v listopadu tématem Význam legií pro vznik republiky. Součástí projektu byla rozhlasová soutěž týkající se významných událostí, které proběhly v letech 1918 -2018.

knizka ŽÁKOVSKÁ KNÍŽKA