Planetárium Brno

Nejdříve jsme šli na hřiště, kde byly planety sluneční soustavy, které se pohybovaly. Dále tam byly dalekohledy. Mohli jsme si stoupnout na váhu a na tabuli se ukázala naše hmotnost na různých planetách, také jsme mohli zkusit zvedat 20kg závaží na různých planetách. Pak jsme šli dovnitř a dívali se na hvězdy a souhvězdí a pak jsme si pustili film Voyager. Po filmu jsme jeli zpět do školy. 6. ročník

Je to areál, ve kterém se nachází spoustu jak aktivních, tak poučných věcí. Mohli jsme si vyzkoušet zajímavé venkovní atrakce. Poté jsme šli do digitária, ve kterém jsme si prohlédli souhvězdí a pak jsme si pustili zajímavý dokument o sondách Voyager 1 a 2.    Dominik Zaňát, Jáchym Tetur (7. ročník)

Dne 16. 4. jsme celý druhý stupeň navštívili Hvězdárnu a planetárium v Brně. Připravili si pro nás zajímavý program. V první části jsme se dívali na souhvězdí a na sluneční soustavu. Poznali jsme spoustu nových souhvězdí a zopakovali jsme si i ty, které známe. Ve druhé části jsme se dívali na dokument, kde nám vyprávěli o podnebí na jednotlivých planetách a o Voyageru 1 a Voyageru 2. Jsou to vesmírné sondy americké agentury NASA. Věřím, že si to tam všichni užili. Z.Slámová (8. ročník)

V úterý 16. 4. jel celý druhý stupeň do planetária v Brně. Vešli jsme do velkého sálu, kde nás přivítala milá paní, která nás prováděla celým programem sluneční soustavy a souhvězdí. Pak následoval film s názvem Příběh nekonečných poutníků: Voyager. Po povedeném programu jsme si mohli zakoupit suvenýry. Potom jsme se pomalu ale jistě vrátili do školy. Tomáš Osička, Lukáš Konečný, Karolína Plimlová (9. ročník)

Fotogalerie ke stažení zde

knizka ŽÁKOVSKÁ KNÍŽKA