Parlamentní den se uskutečnil 22. listopadu 2017.

Nás pět vybraných senátorů František Hromek, Julie Očenášková, Matěj Červenka, Tereza Tománková, Gabriela Osičková a také paní učitelka Iva Sovová jelo do Brna na tuto akci.

Když jsme dorazili do školy, kde se tato akce konala, dostali jsme limonádu a bagetu. V 10:00 bylo zahájení a malá přednáška, do 10:30 jsme se rozdělili do týmu podle lístečků, které jsme obdrželi na začátku. Potom se každý tým přesunul do jiné místnosti. Tam jsme diskutovali, vyměňovali jsme si zkušenosti, jak pracují jiné parlamenty. Nejen, že jsme se inspirovali my, ale také jsme inspirovali jiné školy a jejich senátory.

Poté od 12:00 do 12:30 byla přestávka, pak jsme hlasovali o nejlepší plakát školy. I my jsme vezli ukázku naší práce, vybrali jsme si náš celoroční projekt TŘÍDA PRO TŘÍDU.

Potom už se jen vyhodnocovaly nejlepší projekty a plakáty z workshopů. A mohli jsme spokojeně vyrazit domů s plnou hlavou nápadů a zkušeností.

Zapsala Tereza Tománková

Fotogalerie zde.