Tento školní rok jsme se zúčastnili lyžařského výcvikového kurzu v Němčičkách ještě před koncem roku v termínu 16. – 18. prosince. Kurz probíhal od pondělí do středy v dopoledních hodinách od 9 do 12 hodin s jednou přestávkou na svačinu nebo zahřátí při chladném počasí. To bylo naopak velmi příjemné s teplotou nad bodem mrazu, přesto nám pořadatelé připravili adekvátní podmínky pro výuku lyžování na přírodním sněhu a z části na umělém povrchu. První den se zhruba třetina dětí seznamovala se základy lyžování, jízdy pluhem, zatáčení a brždění. Další dny již postupně přecházely na vlek a výuku na hlavním svahu. Je skvělé pozorovat každodenní zlepšení všech začínajících i pokročilých lyžařů z naší školy. Celkem se letošního kurzu zúčastnilo 47 dětí z prvního stupně.

Jaroslav Paul

Fotogalerii naleznete zde.

knizka ŽÁKOVSKÁ KNÍŽKA