V rámci výuky Prvouky jsme rádi přijali pozvání pana včelaře Říhy /tatínka naší Laurinky/, abychom navštívili jeho úly se včeličkami. Na setkání jsme se velmi těšili a vyzbrojili jsme se zvědavými otázkami.  Když jsme přišli na místo, k rodinnému domu Říhů, přivítal nás pan Říha se smutnou zprávou. Protože byl velký vítr, včeličky se začaly rojit a on je musel zavřít do úlu.Takže jsme se museli spokojit jenom s prohlídkou bez včeliček. Pan Říha nám ukázal všechno nádobíčko a nástroje, se kterými pracuje, když se stará o včely. Dál jsme si mohli prohlédnout odstřeďovač, kterým se stáčí med. A med jsme také dostali na ochutnání. Byl výborný.  Pan Říha nám zodpověděl naše otázky a my už jsme mohli pospíchat do školy na další učení. Ale nebojte, včeličky jsme také viděli. Pan Říha nám je za 3 dny přivezl ukázat ke škole. A tak jsme na vlastní oči viděli královnu matku, včelky dělnice i trubce. A už také víme, co to znamená, když se řekne, že je někdo pilný jako včelička.

Fotogalerie ke stažení zde

knizka ŽÁKOVSKÁ KNÍŽKA