Planetárium Brno

Dne 5. března 2019 se žáci 5. – 9. třídy zúčastnili výukového programu v Planetáriu v Brně. V první části jsme se dozvěděli zajímavosti o hvězdách a souhvězdích. V druhé části jsme letěli vesmírnou lodí na Mars. Taky nám pustili film. Všem se to moc líbilo.

(7. třída)

 

Cesta na Mars

Dne 5. února jsme se vydali do Planetária v Brně. Jeli jsme dvoupatrovým autobusem a náramně jsme si to užili. Netrvalo dlouho a byli jsme na místě. Venku byl chlad a mráz, a proto se všichni těšili do interiéru planetária, aby se zahřáli. Chvíli jsme čekali, než začne film. Než film začal, tak jsme si posedali na velmi pohodlná křesla a poslouchali jsme nejdříve přednášku o hvězdách a souhvězdích. Potom nám pustili film o cestě na Mars, který byl velmi naučný a pěkný. Když film skončil, tak se v sálu rozsvítilo a vyšli jsme z planetária domů. Celý program byl odehráván ve 3D.

(Samuel Tetur, 9. třída)

 

Fotogalerii naleznete zde.

knizka ŽÁKOVSKÁ KNÍŽKA