Den pro Moravu

Jakožto hrdí Moravané jsme si v dubnu připomněli naše slavné rodáky. První stupeň začal u těch    nejstarších osobností Velké Moravy návštěvou Slovanského hradiště v Mikulčicích. Se zajímavou besedou a interaktivní přednáškou „Cyril a Metoděj“ a „Gregor Mendel“ k nám přijeli z Diecézního katechetického centra Biskupství brněnského v rámci programu „Vstupy do škol“. Proběhla beseda se spisovatelkou na téma J. A. Komenský a o slavných Moravanech si žáci povídali také v anglickém jazyce.

V tělocviku si žáci měřili časy s legendárním běžcem Emilem Zátopkem – běh na 500 m nebo 1000 m dle výběru. Žáci prvního stupně si vybrali trasu 500 metrů, až na dva třeťáky, kteří si zaběhli 1000 m. Na druhém stupni žáci běželi trasu 1 kilometr v tréninkovém tempu. V Zeměpise jsme se vydali po stopách cestovatele Hanzelky a projeli s ním svět. Děti z družiny poslouchaly část opery Leoše Janáčka „Příhody lišky Bystroušky“ a tvořily k ní kreslené libreto.

Dny pro Moravu jsme zakončili vystoupením taneční skupiny Ondráš. Věříme, že děti jsou hrdými Moravany a v budoucnu někteří z nich rozšíří řady našich slavných rodáků.

Fotogalerie ke stažení zde

 

knizka ŽÁKOVSKÁ KNÍŽKA