Od středy do pátku v termínu 3. – 5. ledna se 48 žáků prvního stupně zúčastnilo v Němčičkách základního lyžařského výcviku, který probíhal každý den od 9 do 12 hodin za pedagogického doprovodu paní učitelky Šilhanové, Řehánkové a pana učitele Paula. Všichni jsme byli hlavně rádi, vzhledem k počasí a plusovým teplotám, že jsme mohli lyžovat na sněhu. První den nám počasí moc nepřálo a odjížděli jsme mokří, i když jsme vydrželi na lyžích téměř až do konce a naučili se základy. Druhý den nám naši tři lyžařští instruktoři krásně upravili sníh na svahu a za slunečného počasí s modrou oblohou jsme si užívali kurz jak na opravdových horách. Pohybová učenlivost dětí byla neuvěřitelná a téměř polovina již lyžovala na hlavním svahu. Třetí den jsme již všichni uměli měnit směry jízdy, zastavit a hlavně všichni jsme jezdili na hlavním svahu. Většina dokonce z úplného vrcholu nejníže položeného lyžařského areálu ve Střední Evropě.

Fotogalerii naleznete zde.

Video 1video 2video 3.

knizka ŽÁKOVSKÁ KNÍŽKA