Ispiromat je akce na níž se scházejí všechny školy s parlamenty z Jihomoravského kraje a jednají o co největším zefektivnění práce parlamentu. Dodatkem této akce je i kurz pro koordinátory, což jsou učitelé.

Současného ročníku se zúčastnilo asi 30 škol, tedy asi 160 osob včetně nás, koordinátorka Mgr. Iva Sovová, jež byla při své práci nejlepší, Vítězslav Dušek, Vít Osička, Sára Čuprová, Zdeněk Král, David Střelský a Dominik Navrátil. Akce začínala úvodem, při kterém nám organizátoři vysvětlili, oč půjde na této akci a dále zde vybrané školy prezentovaly své úspěchy na škole. Úplně na konci nás rozřadili do tzv. ,,workshopů´´ ,ve kterých jsme byli téměř až do konce akce, jestliže nepočítáme závěr.

Osobně jsem se účastnil třetího workshopu, zároveň bych měl podotknout, že workshopů bylo 7, přičemž 6 bylo pro žáky a zbytek tedy 1 workshop byl pro koordinátory.

V žákovských workshopech se probíralo, již zmíněné, zefektivnění žákovského parlamentu, oblíbené akce, případně způsoby, při jejich organizaci. V koordinátorském workshopu bylo vše, co se týče nabuzení žáků a učitelů k tomuto projektu

Akce byla zakončena následnými prezentacemi z jednotlivých workshopů, které prezentovala valná část z naší skupiny. Závěr byl vyvrcholen rozloučením.

V. Dušek, 8. r.