Den přírodních věd – ZOO Brno 2020

Je již tradicí, že se naše škola účastní přírodovědné soutěže Den přírodních věd, kterou letos již poosmé pořádala Střední průmyslová škola chemická v Brně spolu se ZOO Brno. Tentokrát akce proběhla netradičně v online prostředí. Proto soutěžící dne 7.10.2020 místo návštěvy brněnské ZOO usedli k počítačům v naší učebně ICT. Prošli si celkem 7 virtuálních stanovišť, na nichž se dovídali zábavnou formou různé informace z botaniky, zoologie, fyziky, chemie, ekologie a dalších vědních disciplín. Po shlédnutí video příspěvku měli žáci vždy krátký čas na zodpovězení otázek a odeslání odpovědí.

Naši školu reprezentovaly dva týmy – 8. ročník a 9. ročník. Soutěžícím z 8. ročníku otázky sedly lépe a obsadili krásné 9. místo z celkového počtu 25 soutěžních družstev. Zástupci 9. ročníku skončili na 17. místě. Poděkování za reprezentaci školy ovšem patří všem zúčastněným.

Mgr. B. Kučerová

 

knizka ŽÁKOVSKÁ KNÍŽKA