„Dne 21. 6. 2016 se žáci 8. ročníku vydali do moravské metropole, města Brna, aby završili projekt Velká města ČR. Projekt je provázel celým školním rokem. Program exkurze zahrnoval jak poznání, tak zábavu. Žáci navštívili Moravské zemské muzeum, konkrétně Mendelanium, kde se dozvěděli plno zajímavých a přínosných informací ze světa genetiky, zkusili si také analyzovat DNA. Dále si žáci prohlédli budovu Ústavního soudu, kostely Sv. Jakuba a Tomáše, budovu JAMU, Moravskou galerii i evangelický chrám J. A. Komenského. Všichni společně jsme si pak vyzkoušeli něco nového – únikovou hru Logiq games – a stali jsme se tak na okamžik pravými detektivy. Projekt Velká města si žáci velmi chválili, domnívám se, že by si jej i rádi zopakovali.“

K. Bartošíková

Fotogalerii naleznete zde.

Prezentace ke stažení – brno.pptx

knizka ŽÁKOVSKÁ KNÍŽKA