Výuka netradičně – Bioskop Brno 2020
Začátek školního roku 2020/2021 byl vzhledem k epidemiologické situaci způsobené onemocněním COVID-19 ovlivněn v mnoha směrech. Omezení se nevyhnula ani konání různých školních akcí. Mnoho jich bylo zrušeno nebo přesunuto na dobu neurčitou, tedy až to situace dovolí.
Jednou z mála akcí, která na naší škole v měsíci září proběhla, byl vzdělávací program Bioskop na Masarykově univerzitě v Brně. I zde jsme ale do poslední chvíle nevěděli, zda dostane „zelenou“ nebo bude muset být zrušena vzhledem ke zpřísnění pravidel na MU.
Nakonec se žáci 9. ročníku dne 30.9.2020 přece jen oblékli do bílých plášťů a zúčastnili se vzdělávacího programu, jehož téma bylo „DNA detektivové“. Dozvěděli se o základních principech genetiky, a jak dochází k přenosu charakteristických znaků z rodičů na potomky. Během kurzu si žáci pod odborným vedením vyzkoušeli práci v laboratoři a úspěšně izolovali DNA z buněk cibule, kterou si poté odnesli jako suvenýr domů.
Celá akce byla příjemným zpestřením výuky a doufáme, že se situace uklidní a bude nám umožněno všechny naplánované akce zrealizovat.
Mgr. B. Kučerová

Fotogalerie zde.

knizka ŽÁKOVSKÁ KNÍŽKA