Bioskop v Brně

Do Brna jsme jeli za účelem se dozvědět něco nového o krvi. Přijeli jsme z hl. nádraží šalinou ke kampusu. Ze zastávky jsme šli do Masarykovy univerzity, kde se Bioskop konal. Odložili jsme si věci do skříněk a oblékli pláště. Dostali jsme pracovní listy spolu s tužkami a usedli jsme každý na místo. Na začátku, než prezentace začala, jsme se seznámili se studenty, kteří nás provázeli celou přednáškou a prací s mikroskopy. Ze začátku se nás ptali na nejrůznější otázky ohledně krve. Byli jsme sice stydliví, ale časem jsme se rozmluvili. Po prezentaci a otázkách jsme se rozdělili do skupinek po třech a začali pracovat s mikroskopy. Zjistili jsme, jak na sebe reagují krevní skupiny, a jak vypadá nemoc krve pod mikroskopem. Studenti si pro nás na konec připravili hru, kde jsme si otestovali naše znalosti z Bioskopu. Šalinou jsme jeli zase zpět k nádraží, kde jsme si dali rychlé občerstvení. Cesta zpátky byla plná smíchu a srandy. Jsme rádi, že jsme si rozšířili znalosti o krvi a vyzkoušeli jsme si opravdovou práci s mikroskopy.

Tamara Procházková, Veronika Cilečková

Fotogalerie ke stažení zde

knizka ŽÁKOVSKÁ KNÍŽKA