Závod nese jméno Bohumíra „Boba“ Zháňala, který se narodil v roce 1931 v Moravském Žižkově. Každoročně se tohoto závodu jako čestný host účastní.

Trasa závodu je vyčleněna na ulici Hlavní, přičemž start i cíl je před budovou základní školy. Každý z ročníků odběhne jeden okruh v délce 864 metrů, který je rozdělen do pěti úseků, takže na jeden úsek připadá 173 metrů. Běží se takový počet kol, který odpovídá počtu ročníků, dříve tedy pět, nyní čtyři kola. Startují žáci nejnižšího, tedy 2. ročníku, předávají štafetu vyššímu ročníku, takže finiš vždy zajišťují páťáci. Úžasnou a neopakovatelnou atmosféru závodu dotváří diváci přihlížející a povzbuzující po celé délce trasy.

Letos startovalo deset štafet – škol. Naši malí reprezentanti se ve velké konkurenci neztratili. V polovině závodu jsme ještě drželi 2 – 3 místo, ale dvě menší taktické chybičky u předávání kolíku způsobily nakonec 6. místo. I tak je to velmi pěkný výsledek. Porazili jsme mimo jiné například Lanžhot, Tvrdonice a další.

Na samotný závod připravoval žáky p. uč. Mácsai, ale za pomoc při této štafetě patří dále veliké poděkování i paní učitelkám J. Bistré, P. Úlehlové, R. Rebendové, R. Zapletalové a M. Kristové..

Mácsai Zdeno

knizka ŽÁKOVSKÁ KNÍŽKA