V Lanžhotě se ve dnech 6. a 7. června 2024 uskutečnil 17. ročník Atletických závodů Podluží, kterého se zúčastnilo celkem 8 škol z regionu. Ve čtvrtek soutěžili závodníci prvního stupně ve třech disciplínách – sprint, hod míčkem a vytrvalost. Žáci čtvrtých a pátých tříd měli navíc ještě skok do dálky. Ze zlaté medaile ve sprintu se mohla radovat Zuzana Benčová, která přidala ještě bronz ve skoku do dálky. Zlatou medaili si zasloužila také v hodu do dálky Bao Han Nguyen Leová z první třídy. Ze stejné třídy získal Filip Němeček v hodu druhé místo. Celkově jsme však ze všech škol získali nejméně bodů a skončili až na osmém místě.

V pátek naše atletická výprava druhého stupně výrazně vylepšila naše postavení v tabulce škol na páté místo a získala celkem 8 medailí. Jedinou zlatou vyběhla fenomenálně ve sprintu na 60 metrů Natálie Tomšejová a ve stejném běhu o umístění skončila třetí Bára Osičková. Ve stejné disciplíně doběhl Oliver Pátek na druhém místě. Ve vytrvalostním běhu získal stříbrnou medaili Sayre Samin Konečný a bronzové medaile Lucia Kapinová a Ivan Mário Flachs. V hodu kriketovým míčkem dosáhla Theodora Osičková na druhé místo a Šimon Pancl skončil třetí.

Děkujeme všem za jejich výkony a reprezentaci naší školy.

Fotogalerie ke stažení zde

knizka ŽÁKOVSKÁ KNÍŽKA