V tomto týdnu jsme se dozvěděli, jak mohou živly člověku sloužit a pomáhat, ale jak mohou také člověku uškodit. Děti se dozvěděly o problematice nedostatku, plýtvání a znečišťování vod. Zhlédly živly „v akci“ – výbuch sopky, zemětřesení, tsunami, tornádo.

Na dané téma jsme měli také projektový den s výtvarnicí Marikou Koňařovou. Děti si vyzkoušely písečnou animaci, „erupci sopky“, zjišťovaly, s čím se odpuzuje voda, co zajímavého vznikne na papíře, když smícháme barevnou vodu se saponátem, jak kouzlit s holící pěnou… Výsledné barevné podklady nám posloužily jako základ pro kresbu či koláž na dané téma. Několik výsledných prací jsme zaslali do soutěže s tématikou ohně a vody.

Cílem tohoto týdne bylo vzbudit u dětí touhu poznávat a experimentovat, ukázat dětem,

že mohou své myšlenky vyjadřovat také prostřednictvím umění.

Fotogalerii naleznete zde.

knizka ŽÁKOVSKÁ KNÍŽKA