V pátek 4. 4. 2014 se žáci 2. – 9. ročníku zúčastnili projektu Zdravé zuby (dentální hygiena). Nejdříve pracovali na interaktivní tabuli. Seznámili se s podobou lidského chrupu – zjistili, kolik má lidský chrup zubů, jak zub vypadá zvenčí i zevnitř, co způsobuje zubní kaz, jak vypadá zdravý a nemocný zub a jak o zuby nejlépe pečovat. Všichni žáci si s sebou přinesli zubní kartáček a sami si prakticky vyzkoušeli, jak mají zuby správně čistit. Na správné čištění zubů dohlížely studentky zubního lékařství, které také žákům odpovídaly na jejich dotazy.

Práce na interaktivní tabuli žáky bavila, protože byla zajímavá a poučná. Samotné praktické čištění zubů bylo pro žáky také zajímavé, protože mnoho z nich zjistilo, že si zuby nečistí úplně správně. Také zjistili, jaké mají používat správné zubní kartáčky a jak dlouho si mají zuby čistit.

knizka ŽÁKOVSKÁ KNÍŽKA