Jak už všichni víte, tak v letošním novém školním roce máme spoustu změn. A jednou z nich je žákovský senát. Proč vlastně senát vznikl? Proto, abychom my, žáci, měli možnost nějakým způsobem zasahovat do průběhu a dění ve škole. Je to možnost, jak prosadit své názory a přání.

Senát se schází vždy poslední úterý v měsíci ve školní družině pod dohledem paní učitelky Sovové.

První zasedání senátu proběhlo 14. 9. 2013. Programem zasedání bylo naplánování akcí pro celý školní rok 2013/2014. Jedním z návrhů byl Halloween. Ten už se také uskutečnil, a to začátkem listopadu tohoto roku. Překvapením bylo, že počet zúčastněných dětí dosáhl tak vysokého počtu (až 60 dětí). Podle reakcí dětí myslíme, že akce sklidila velký úspěch.

Další akcí, která právě probíhá je Vánoční barevný týden s imunitou. Pokud přijdete do školy oblečení v příslušné barvě dne, získáváte celodenní imunitu.

Mezi další návrhy, které v senátu padly, jsou: Šílený týden, zajet se podívat na hokejový zápas Komety Brno, poznávací zájezd do Prahy, více exkurzí v naší obci a blízkém okolí.

Doufáme, že většinu těchto nápadů budeme moci zrealizovat.

K. Kvitová, 9. ročník