V neděli 4. 5. 2014 proběhla v sále kulturního domu dlouho očekávaná akademie školy. Tento rok jsme ji chtěli pojmout trochu netradičně a tím zpestřením se měla stát módní přehlídka historických krojů, které vlastní pan Jaroslav Buzrla. Další program byl zaměřen na svátek našich maminek. Zpočátku byly obavy, jak vše dopadne, ale výsledek předčil naše očekávání. Děvčata ze 7. – 9. ročníku předvedla kroje s náležitou úctou, grácií a pokorou. Všechny byly opravdu krásné. Pan Buzrla opět nezklamal a plný sál kulturního domu se přesvědčil, že jeho znalosti o historii krojů našeho regionu jsou opravdu obrovské. O nádheře předvedených krojů již ani nemluvím. Jak nám někteří návštěvníci napsali do Pamětní knihy, cituji: „ Díky za tak vzácný pořad!, Krásné a originální! Krása, krása, krása! Na tento den se nedá zapomenout!“ Ještě jedna malá poznámka. Když jsem viděl, jak se děvčata snažila, nacvičovala, „ nereptala“ a měla radost, tak si myslím, že to s tou naší mladou generací není zas tak zlé.

Také vystoupení žáků školy bylo velmi dojemné a krásné. Nejedné mamince se zaleskla slza dojetí v oku.

Prostě, vydařilo se. Jsme rádi, že se na nás přišlo podívat tak mnoho lidí a vážíme si toho. Také to ale trochu zavazuje. Školní akademie se bude vždy střídat s Velkou vánoční besídkou. Příští školní rok nás tedy čeká besídka na Vánoce. A za dva roky opět Velká školní akademie, kde vás možná také bude čekat velké překvapení. Ale i vánoční besídka nebude bez vánočního tajemství. Pokud se nám vše podaří, jak plánujeme, tak se taky máte na co těšit.

Patří se poděkovat všem, kteří se na úspěchu školní besídky podíleli. Byli to žáci školy, vyučující, pracovníci školy, pan Jaroslav Buzrla, Ing. Miroslava Kvitová, paní Věra Vašíčková a všichni další rodiče, kteří pomáhali s oblékáním děvčat.

Pokud vše dobře půjde, můžete se těšit na kalendáře pro rok 2015, které budou tvořeny fotografiemi z této unikátní akce.

Mgr. Miloslav Sova, ředitel školy

knizka ŽÁKOVSKÁ KNÍŽKA