Praha

Dne 22. 9. 2022 navštívili žáci 9. ročníku a 3 žáci z 8. ročníku naše hlavní město. Pro většinu z nich to nebylo první seznámení s naší metropolí, proto  stěžejní částí výletu byla návštěva Vyšehradu, hřbitova a rotundy sv. Martina. Dále žáky čekala procházka centrem Prahy na Staroměstské náměstí, na Karlův most, toulky po Kampě i s výkladem.  Jedním z topů výletu byla prohlídka Kostela Panny Marie Vítězné  a Pražské jezulátko. Mohli jsme si prohlédnout šatičky pro něj, které vyšívala císařovna Marie Terezie. Setkali jsme se i s jedním z karmelitánů a dostali od něj dárek. K tomu nádherné počasí, návštěva Palladia a cesta vlakem.

VZDĚLÁVACÍ VÝLET PRAHA

Vzdělávacího výletu se účastnili žáci 9.ročníku, výlet začal v 6 hodin kdy nám na nádraží v Břeclavi přijel vlak. Cesta byla dlouhá, ale zábavná, projížděli jsme krásnou přírodou české Vysočiny. Po 3 hodinách, jsme přijeli na hlavní nádraží v Praze, zde na nás čekala paní Kosová, která nám dělala průvodkyni po Praze.

Jako první jsme se vydali k pražskému metru, kterým jsme se dostali do stanice Vyšehradská, kde jsme vystoupili. Začali jsme prohlídkou Vyšehradu, kde nám pověděla velice zajímavý výklad o rotundě sv. Martina a vyhlídce Horymír. Poté jsme se vydali k vyšehradskému hřbitovu a k bazilice sv. Petra a Pavla.  Dozvěděli jsme se zde další informace, hledali jsme místa odpočinku některých slavných českých osobnosti a viděli jména mnoha dalších. Kdo všechno je pohřben na Slavíně?  například. Božena Němcová, Bedřich Smetana a Antonín Dvořák. Po prohlídce hřbitova a baziliky jsme se vydali zpátky na metro směr náměstí Republiky, tam jsme zašli do nákupního centra Palladium na oběd, abychom měli sílu na odpolední program. Naše další cesta vedla na Staroměstské náměstí, zde jsme si prohlédli Pražský orloj, Pražský poledník a Dům u Kamenného zvonu. Pokračovali jsme na Kampu, zde byla k vidění Werichova vila, Čertovka a Lennonova zeď. Poté naše cesta vedla k Pražskému jezulátku. Konec naší výpravy se blížil, přesunuli jsme na Malostranskou stanici metra a přejeli na Hlavní nádraží, zde jsme nastoupili do vlaku a vydali se cestou nazpět do Břeclavi.

Napsala Tereza Fabičovicová

Fotogalerie ke stažení zde