Dne 15. 09. 2016 žáci 8. a 9. ročníku navštívili metropoli našeho státu, a to Prahu. Tato exkurze byla součástí projektu Velká města České republiky, který známe již z předešlého roku.

Program naší exkurze byl nabit spoustou zajímavých míst, které mnozí z nás viděli poprvé. Asi největším klenotem exkurze byla návštěva Národní galerie, kde jsme mohli, možná už na posledy, vidět obrovská plátna našeho významného malíře Alfonse Muchy, tedy Slovanskou epopej, která zůstane vryta do našich pamětí asi po zbytek života. Dle programu jsme dále pokračovali do nákupního střediska Palladium, kde jsme měli asi 30 minut rozchod. Po rozchodu jsme se sešli před nákupním centrem, odkud jsme pokračovali k Betlémské kapli přes Staroměstské náměstí. V kapli jsme měli velké štěstí, protože jsme narazili na končící promoci. Po jejím skončení jsme si kapli prohlédli a pokračovali jsme na Pražský hrad. Ten jsme si pouze letmo prošli, protože zde bylo velké množství turistů, proto jsme navštívili pouze jeho zahrady a první nádvoří. Naše cesta potom směřovala ke kostelu Panny Marie Vítězné v podhradí. Tam jsme si mohli prohlédnout Pražské jezulátko, oblečené do červených šatiček. Nedaleko od tohoto kostelíka se nachází zeď Johna Lennona, kterou jsme si též prohlédli. Naší předposlední zastávkou byla Kampa a Karlův most, po této zastávce jsme už šli pouze na Hlavní nádraží. V průběhu cesty jsme si zběžně prohlédli rotundu Svatého kříže a rychle jsme si odskočili do nákupního centra Tesco Praha, a potom jsme se rozloučili s Prahou.

Všichni bychom také chtěli poděkovat paní učitelce Kosové a Pekárkové za skvěle naplánovaný výlet, protože by mi jistě dal každý za pravdu, kdybych řekl, že to byl skvělý výlet.

Vítězslav Dušek

9. ročník

Fotogalerii naleznete zde.

Praha – video

knizka ŽÁKOVSKÁ KNÍŽKA