Žáci 9. ročníku se zapojili pod vedením p. uč. Kosové a Bartošíkové do výtvarně-literární soutěže nazvané Srdce s láskou darované. K vyhlašovatelům soutěže patří např. Studio Ypsilon a vydavatel časopisu AGE. Žáci měli za úkol vyrobit libovolný počet srdcí a doprovodit je literárně zpracovaným textem, z něhož bude patrné, komu a proč jsou srdce určena. Výslednou prací, která byla do soutěže zaslaná, se stalo Srdce pro naši obec – vyzdobené malovanými folklórními motivy našeho regionu a provázené básní věnované Moravskému Žižkovu. Na výsledné podobě soutěžního srdce pracovali tito žáci: výtvarná část – Václav Dolák, Lucie Kunická, Sabina Teturová, Marek Maděřič a Tomáš Zounek / literární text: především Daniel Krunčík s menší pomocí Ondřeje Zabloudila. Ostatní žáci si v rámci výtvarné výchovy vytvořili svá vlastní menší srdíčka také zdobená lidovými motivy. Vybraná srdíčka nyní zdobí nástěnku 9. ročníku.

knizka ŽÁKOVSKÁ KNÍŽKA