V pondělí 28. 1. 2019 z ničeho nic nasněžilo, a protože jsme si mysleli, že sníh rychle roztaje, tak jsme se rozhodli uskutečnit akci „Sněhuláci pro Afriku“, která se konala předloni. Protože vloni nenapadal vůbec sníh a letos ho bylo velmi málo, museli jsme jednat „ z hodiny na hodinu“. Všichni jsme se sešli po druhé hodině na malém hřišti a začali jsme vymýšlet, co bychom mohli postavit. Sníh byl dost mokrý a lepivý, a tak jsme mohli začít. Přišlo nás 35, z 1. i 2. stupně. Začali jsme realizovat naše nápady a postupně vznikali krásní sněhuláci. Postavili jsme například skluzavku, housenku, horu Říp, želvu, sněhuláka, co dělá andělíčka a další… Potom jsme se všichni zkoulovali. Akce byla vydařená, všichni jsme si užili sněhu a ještě přispěli na dobrou věc. Peníze odešleme na konto Sněhuláci pro Afriku.

Marie Konečná, Lucie Frisová

Fotogalerii naleznete zde.

knizka ŽÁKOVSKÁ KNÍŽKA