Dobré ráno,
vyslechněte si krátké hlášení školního rozhlasu !

Písnička, kterou jsem vám pouštěl, má příhodný název a to Jump, což asi většina z vás ví, že to česky znamená skok. Ano, skočili jsme po hlavě do nového školního roku. I letos nás čeká mnoho nového, ale to jsem vám již říkal na slavnostním zahájení. V současné době tvořím plán práce školy a jsem moc rád, že mi v této nelehké práci pomáhají jak vyučující, tak čekám nápady od žákovského senátu. Právě jim bych chtěl popřát hodně dobrých nápadů, pracovitosti. Je pravdou, že asi někteří pochybujete o významu žákovského senátu, což jsem se dozvěděl z ankety, kterou senát udělal na konci školního roku, Já si jejich práce ale vážím a vím, co všechno se již díky jim na škole udělalo. V současné době například bude opraven nápis na pomníku T. G. Masaryka, a to právě díky nápadu senátu. A těm, kteří jen kritizují, bych rád vzkázal, že mohou připojit ruku k dílu a přijít, poradit, říct své náměty a hlavně, zapojit se do práce. Je lehké něco kritizovat, ale složitější je začít pracovat, a pak teprve kritizovat. Ale jak říkám, věřím, že letos se nám opět společnými silami povede mnoho věcí. Chtěl bych hlavně, aby zástupci senátu pravidelně informovali o tom, co se v senátu děje na třídnických hodinách a zde prosím hlavně třídní učitele, aby na vše dohlédli. Do školy přibyli noví žáci, vaši noví spolužáci a kamarádi. Byl bych rád, kdybyste je mezi sebe přijali tak, jak to bylo vždy na naší škole zvykem. Jako nové kamarády. Budu se pravidelně informovat, jak se jim na naší škole líbí. Naopak, vám, naší noví žáci, bych rád řekl, že jsme rádi, že tu s námi jste, ale také doufám, že se budete chovat k ostatním tak, jak oni k vám. Pokud se dozvím jakýkoliv náznak šikany z jakékoliv strany, budeme vše okamžitě řešit. Jsme malá školy, jsme rodinná škola a v rodině si lidé neubližují. Ale věřím, že problémy nebudou, pokud ano, klidně přijďte za svým TU, výchovnou poradkyní, nebo jakoukoliv dospělou osobou, které na škole důvěřujete. Nenechávejte si pro sebe věci, které vám ubližují. A na závěr bych rád věnoval úvodní písničku všem, kteří měli narozeniny o prázdninách a začátkem září.

Mgr. Miloslav Sova, ředitel školy