Jaro přineslo Velikonoce a s dětmi ze ŠD jsme si přiblížili velikonoční zvyky. Nejdříve jsme si s dětmi povídali o velikonočních zvycích na Moravě a v Čechách. Děti měly možnost podělit se o tradice, které dodržují ve své rodině, případně děti z národnostně smíšených rodin vyprávěly zajímavosti z jiných kultur. Pan Frýbort dětem ukázal pletení pomlázky, děti měly možnost si pletení vyzkoušet a některé si odnesly pomlázku domů. Při pletení jsme si zazpívali „Velikonoční koledu“. Po upletení pomlázky jsme barvami na textil malovali stuhy. Vyzkoušeli jsme barvení vajíček v různých odvarech – z cibulových slupek, kopřiv, červené řepy, koření, černého čaje…

Cílem projektového dne bylo nejen seznámit děti s tradicemi, ale také ukázat dětem, že příroda má skryté bohatství, kterého využívali již naší předci.

Tímto děkujeme panu Frýbortovi a paní Osičkové za návštěvu.

Fotografii naleznete zde.

knizka ŽÁKOVSKÁ KNÍŽKA