„Čisté ruce“

Momentální situace ve světě nám poskytla další námět na projektový den. S paní Pharm.Dr. Marií Jilkovou jsme si posvítili na viry a bacily. Nejdříve jsme s dětmi diskutovali a zjistili jejich znalosti v oblasti péče o tělo. S dětmi jsme si zahráli hry Nemoc, Bacil a doktor. Děti si poté obtiskly dlaně, na které pomocí rozfoukané tuše vytvořily bacil nebo si mohly namalovat vir na roušku a tu jsme pak upevnili na vystřižený obličej. S Mgr. Barborou Kučerovou jsme si vyzkoušeli práci s mikroskopem a prohlédli si parazity jako je veš či klíště.

Cílem projektového dne bylo naučit děti správné hygieně a zautomatizovat u dětí činnosti vedoucí k péči o zdraví. Děkuji paní Jilkové i paní učitelce Kučerové za čas věnovaný tomuto projektu.

Fotky z akce zde

 

 

knizka ŽÁKOVSKÁ KNÍŽKA