Praha

V 6:50 jsme se začali scházet na břeclavském nádraží. Vlak měl (nečekaně) 35 minut zpoždění. Cesta vlakem trvala cca 3 hodiny. V Praze na nádraží na nás čekala paní učitelka Kosová s jejím manželem. Ti nám dělali průvodce naší cesty Prahou. První jsme navštívili zpívající fontánu stojící před Letohrádkem královny Anny. Jako další bod byl Pražský hrad, kde se vyměňovala hradní stráž. Další památkou, kterou jsme navštívili, byl Kostel Panny Marie Vítězné známý díky Pražskému Jezulátku. Poté jsme šli na Kampu, viděli jsme Lennonovu zeď, Karlův most a na pozdní oběd do KFC. Po KFC jsme se šli podívat na Orloj a zavítali jsme do Betlémské kaple, kde kázal Jan Hus. Poté jsme zamířili přes Václavské náměstí zpátky na nádraží. Vrátili jsme se kolem 9 večer.

František Tetur, Jakub Sláma

Fotogalerie ke stažení zde

knizka ŽÁKOVSKÁ KNÍŽKA