Již po páté v řadě organizovala naše škola (garantem je p. uč. Mácsai) okrskové kolo v halové kopané. Utkání se hrála v hale Lokomotivy Břeclav. Turnaje se zúčastnilo celkem šest základních škol (viz celkové pořadí).

Byly to všechno mnohem větší školy, než je naše. Měly neporovnatelně lepší možnosti výběru svých reprezentantů. Za naší školu trénovalo a nakonec odjelo bojovat jenom „sedm statečných“ – Dřevěný Petr, Kunč Erik, Virág Andrej, Dolák Václav, Zabloudil Ondřej, Dvořáček Robert a Krunčík Daniel. I tak ale dokázali prakticky nemožné – postoupili do okresního kola, když porazili ZŠ Lanžhot 5:0, ZŠ Komenského Břeclav 3:1 a ZŠ Kupkovu Břeclav 2:1. V konečném pořadí je předběhla pouze sportovní – fotbalová škola ZŠ Slovácká Břeclav, s kterou prohráli 0:4. Ostatní školy nechali naši chlapci za sebou…

Klukům patří opravdu velké poděkování za příkladnou bojovnost a chování.

Při organizaci dále pomáhaly žákyně Kunická Lucie a Teturová Sabina.

Celkové pořadí škol:

  1. ZŠ Slovácká Břeclav
  2. ZŠ MORAVSKÝ ŽIŽKOV
  3. ZŠ Kupkova Břeclav
  4. ZŠ Na Valtické Břeclav
  5. ZŠ Lanžhot
  6. ZŠ Komenského Břeclav

Držíme palce do okresního kola (13.2.2013)

Organizace turnaje – Mácsai Zdeno

knizka ŽÁKOVSKÁ KNÍŽKA