Ve středu 27. 1. 2016 navštívila pátá třída spolu s třídní vyučující chovatelku zakrslých králíčků paní Romanu Hrubou Sovovou, která žije v Kosticích. Děti si připravily otázky o chovu těchto krásných domácích mazlíčků a těšily se, co zajímavého se dozvědí a uvidí. Vše bylo naplánováno z toho důvodu, že si žáci za vánoční šek, který dostali od sponzorů školy, zakoupí právě zakrslého králíčka, který bude základem koutku přírody na naší škole. Paní Sovová byla velmi milá a vstřícná a dětem zodpovídala vše, co potřebovaly vědět. Čas utekl velmi rychle. Na zpáteční cestě se děti s paní učitelkou ještě stavily v cukrárně v Břeclavi a krásně tak ukončily zajímavou exkurzi. Chtěli bychom poděkovat paní Sovové za vstřícnost a zajímavé povídání, a také za jednoho králíčka, kterého nám věnovala. Dále děkujeme panu Frisovi, který sponzorsky vyrobí klec pro králíčky. Věříme, že dětem počáteční nadšení vydrží a budou se pečlivě starat o své nové kamarády.

knizka ŽÁKOVSKÁ KNÍŽKA