14. března vyrazil první stupeň za kulturou do Národního divadla v Brně. Navštívili jsme představení nazvané Ostrov pokladů. Děti byly zaujaty hned od začátku, protože někteří prvňáčci byli v tomto divadle poprvé. A tak se jim líbilo nejen trošku strašidelné představení, plné výstřelů a šarvátek, ale i nádherné zdobení a výmalba divadla.

Hlavní hrdina příběhu, chlapec Jim Hawkins, objevil v hostinci svých rodičů pozůstalost starého námořníka a v ní především mapu ostrova se záznamem o pokladu slavného pirátského kapitána Flinta. Když se to dozvěděl místní šlechtic, zorganizoval námořní výpravu za objevením onoho pohádkového bohatství. I přes varování najal na loď jednonohého mořského vlka Johna Silvera a na jeho doporučení i další členy posádky. Bylo proto pouze otázkou času, kdy na lodi vypukne vzpoura… Jim a jeho přátelé byli velmi často v přímém ohrožení života. Ostrov pokladů přinesl dětem neopakovatelné zážitky!

knizka ŽÁKOVSKÁ KNÍŽKA